UBEZPIECZENIE TELEFONU -  GDZIE MOŻNA WYKUPIĆ I PRZED CZYM CHRONI...

 

telefon-uszkodzony

 

Telefon komórkowy jest nieodłącznym gadżetem każdego z nas. Za jego pomocą kontaktujemy się ze światem, przeglądamy strony internetowe, robimy zdjęcia, płacimy za zakupy. Czy wyobrażasz sobie dziś życie bez niego? Jeśli nie, przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jaką opcję ochrony telefonu komórkowego przed uszkodzeniem oraz utratą proponują ci operatorzy polskich sieci komórkowych.

Dzisiejsze telefony komórkowe, to istne cuda techniki, za które zapłacisz od kilku złotych do kilku tysięcy złotych w zależności od oferty i operatora, jakiego wybierzesz. Nowoczesny i wielofunkcyjny telefon, to nie tylko powód do dumy, ale również obawa przed jego uszkodzeniem bądź utratą. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy przegląd ubezpieczeń telefonów komórkowych, jakie proponują polscy operatorzy: Play, T-Mobile, Orange i Plus.

 

Bezpieczny Telefon w Play

Jeśli zdecydowałeś się na zakup telefonu komórkowego w Play i dodatkowo chciałbyś objąć go ochroną przed przypadkowym uszkodzeniem czy utratą, możesz to zrobić wybierając przy zakupie jedną z dwóch opcji ubezpieczenia swojej nowej komórki: Opcję Komfort, która chroni Twój telefon przed przypadkowym uszkodzeniem, bądź opcję Premium, która dodatkowo zabezpiecza telefon przed kradzieżą, kradzieżą kieszonkową i kosztami nieuprawnionego użycia telefonu do sumy 4000 zł.

O czym musisz pamiętać decydując się na powyższe ubezpieczenie w Play?

 • Umowę ubezpieczeniową zawierasz na miesiąc i automatycznie przedłuża się na kolejny, chyba że wcześniej zrezygnujesz z niej bądź rozwiążesz umowę z operatorem.
 • W trakcie 12 miesięcy możesz zgłosić tylko 2 roszczenia.
 • Na zgłoszenie kradzieży telefonu, bądź jego uszkodzenia masz maksymalnie 2 dni robocze. Po tym terminie nie przysługuje Ci wyplata odszkodowania.
 • Zgłaszana przez Ciebie szkoda rozliczana jest bezgotówkowo. W przypadku kradzieży telefonu zostanie Ci dostarczony nowy aparat, w przypadku naprawy TU w tym przypadku MetLife rozliczy się bezgotówkowo.
 • Jeśli po kradzieży Twój telefon będzie użytkowany przez osoby trzecie, ewentualny rachunek za wykonane rozmowy będzie rozliczony do 4000 zł.
 • Nie ma udziału własnego w szkodzie.
 •  

Czego nie obejmuje ubezpieczenie?

Ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za zgubienie przez Ciebie telefonu, jak również za umyślne uszkodzenie aparatu przez Ciebie czy osoby pozostające z Tobą we wspólnym gospodarstwie domowym. Jeśli zatem Twoje dziecko podczas zabawy zniszczy aparat, bądź Twoja partnerka uszkodzi go podczas kłótni za naprawę będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni. Ubezpieczyciel nie pokrywa również kosztów zniszczenia lub utraty akcesoriów do telefonu bez zgłoszenia szkody na samym telefonie.

 

Ile kosztuje ubezpieczenie w Play?

Składaka za ubezpieczenie uzależniona jest od wybranej przez Ciebie opcji oraz wartości telefonu:

 

Miesięczna składka na ubezpieczenie

Cena telefonu

do 900PLN

900-1500PLN

powyżej 1500PLN

KOMFORT

7,99PLN

13,99PLN

19,99PLN

PREMIUM

9,99PLN

16,99PLN

24,99PLN

 

Składka za ubezpieczenie doliczana jest do kwoty abonamentu.

Bezpieczne Urządzenie w T-Mobile

Jeśli jesteś klientem T-Mobile i jesteś zainteresowany ochroną nowo nabytego telefonu komórkowego, możesz wykupić ochronę przed: kradzieżą, uszkodzeniem lub zniszczeniem urządzenia i karty SIM oraz nieuprawnionym użyciem karty SIM.

Ile kosztuje ochrona telefonu komórkowego w T-Mobile?

Cena usługi zależy od abonamentu, jaki posiadasz:

 

Abonament:

Opłata miesięczna:

Rodzina 20

5PLN

Rodzina 40, Rodzina 60, Rodzina 80

10PLN

Rodzina 110, Rodzina 140, Rodzina 170, Rodzina 210, Rodzina 330

15PLN

frii 80, frii 110, frii140

15PLN

Abonament:

Opłata miesięczna:

Fon w Mix na czas

5PLN

Mix 25 w Mix na liczbę doładowań

5PLN

Mix 50 w Mix na liczbę doładowań

10PLN

 

Składka za ochronę doliczana jest do kwoty abonamentu.

 

Co zyskujesz posiadając usługę Bezpieczne Urządzenie?

Posiadając usługę Bezpieczne Urządzenie zyskujesz zakup nowego urządzenia w cenie promocyjnej w przypadku kradzież urządzenia z kartą SIM lub uszkodzenia urządzenia uniemożliwiające dalsze użytkowanie, naprawa w promocyjnej cenie (10% kosztów naprawy, min. 35,29 zł) w przypadku uszkodzenia telefonu, zwrot kosztów w przypadku nieuprawnionego użycia karty SIM.

 

O czym musisz pamiętać decydując się na powyższą ochronę w T-Mobile?

 • Ochrona nie dotyczy akcesoriów zakupionych wraz z urządzeniem, które podlega ochronie. Zatem za naprawę ładowarki, czy słuchawek do zestawu głośnomówiącego będziesz musiał zapłacić sam.
 • Usługa Bezpieczne Urządzenie dostępna jest po 4 miesiącach opłacania przez Ciebie abonamentu lub innych cyklicznych rachunków.
 • Na zgłoszenie kradzieży telefonu operatorowi masz 24h.

 

Nowy Bezpieczny Telefon w Orange

Za pośrednictwem PZU firma Orange proponuje swoim abonentom ochronę nowo nabytych telefonów w trzech wariantach: Standard, Komfort, Premium.

 

Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu w Orange?

Składka za ubezpieczenie uzależniona jest od wyboru wariantu ubezpieczenia i tak:

 

Wariant ubezpieczenia

Standard

Komfort

Premium

Miesięczna stawka za ubezpieczenie

7,99PLN

14,99PLN

18,99PLN

 

Składka za ochronę doliczana jest do kwoty abonamentu.

 

Co zyskujesz posiadając ubezpieczenie telefonu w Orange?

Jeśli wybierzesz wariant Standard, Twój telefon bezpieczny będzie w przypadku kradzieży z włamaniem – z pominięciem kradzieży kieszonkowej, dewastacji lub uszkodzenia mechanicznego z pominięciem zalania oraz nieautoryzowanych połączeń. Wybierając wariant Komfort poszerzasz ochronę swojego telefonu o opcję uszkodzenia go przez zalanie, w najwyższym zaś pakiecie Premium PZU, jako ubezpieczyciel, ponosi również odpowiedzialność za kradzież kieszonkową.

 

O czym musisz pamiętać decydując się na powyższe ubezpieczenie w Orange?

 • W przypadku uznania zgłoszonej przez Ciebie szkody, Twój udział własny zawsze wynosi 49 zł.
 • Z ubezpieczenia możesz skorzystać tylko 2 razy do roku
 • W przypadku nieuprawnionego użycia Twojego telefonu, PZU pokryje koszy maksymalnie do 4000 zł.
 • Suma ubezpieczenia ulega pomniejszeniu o każde wypłacone odszkodowanie.

Czego nie obejmuje ubezpieczenie?

Podobnie jak w Play ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za zgubienie telefonu, jak również za umyślne uszkodzenie aparatu przez Ciebie czy Twoich najbliższych. Nie pokrywa również kosztów, zniszczenia lub utraty akcesoriów do telefonu bez zgłoszenia szkody na samym ubezpieczonym telefonie.

 

Ubezpieczenie Telefonów i Smartfonów w Plusie

Podobnie jak w Orange, klienci Plusa mogą ubezpieczyć swój nowy telefon u swojego operatora za pośrednictwem PZU. Będąc klientem tej sieci ochronę możesz wybrać w jednym z czterech wariantów: VIP Service, VIP Service + Przedłużona Gwarancja, VIP Service + Uszkodzenia, VIP Service + Uszkodzenia + Utrata.

 

Ile kosztuje ochrona telefonu komórkowego w Plusie?

Cena usługi zależy od abonamentu oraz ceny telefonu, jaki posiadasz:

 

Cena telefonu

VIP Service

VIP Service – przedłużona gwarancja

VIP Service+Udzkodzenie

VIP Service+Uszkodzenie+Utrata

Wysokość miesięcznej składki

0-599PLN

3,99PLN

4,99PLN

8,99PLN

11,99PLN

600-999PLN

10,99PLN

14,99PLN

>1000PLN

18,99PLN

22,99PLN

 

Składka za ochronę doliczana jest do kwoty abonamentu.

 

Co zyskujesz posiadając ubezpieczenie telefonu w Plusie?

Jeśli wybrałeś opcję VIP Service, ubezpieczyciel pokryje koszty transportu oraz zapewni priorytetową naprawę będącego jeszcze na gwarancji aparatu. Plus zapewnia, iż uszkodzony telefon odebrany będzie od Ciebie w ciągu 24h, a naprawa odbędzie się w ciągu kolejnych 2 dni. Opcja rozszerzona o Przedłużoną Gwarancję, dodatkowo obejmie koszty naprawy Twojego telefonu po upływie gwarancji. Wariant VIP Service + Uszkodzenia poszerza ochronę o ryzyko zniszczenia, uszkodzenia, dewastacji lub zalania a wariant ostatni dodatkowo wzbogaca ochronę o opcję utraty aparatu telefonicznego.

 

O czym musisz pamiętać decydując się na powyższe ubezpieczenie w Plusie?

 • Suma ubezpieczenia ulega pomniejszeniu o każde wypłacone odszkodowanie
 • Umowa zawierana jest na: 12/24/36 miesięcy w zależności od czasu obowiązywnia gwarancji

Czego nie obejmuje ubezpieczenie?

Standardowo jak u innych operatorów, Plus nie odpowiada za zgubienie telefonu, jak również za umyślne jego uszkodzenie przez Ciebie czy osoby pozostające z Tobą we wspólnym gospodarstwie domowym. Ubezpieczyciel nie pokrywa również kosztów, zniszczenia lub utraty akcesoriów do telefonu bez zgłoszenia szkody na samym telefonie. Dodatkowo nie masz ochrony przed nieuprawnionym użyciem.

 

Czy mogę ubezpieczyć swój telefon niezależnie od operatora sieci komórkowej, w której mam numer?

Jeśli nie jesteś zadowolony z oferty, jaką proponuje Ci twój operator możesz poszukać na rynku innych rozwiązań. Ochronę sprzętów elektronicznych, w tym telefonów komórkowych proponują, bowiem niektóre banki.

 

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego w mBanku

Jeśli posiadasz rachunek w mBanku w szybki i prosty sposób możesz ubezpieczyć swój telefon on-line. Podobnie jak w ofertach operatorów sieci telefonii komórkowej Twój telefon będzie chroniony przeciw kradzieży, uszkodzeniu, nieumyślnemu zniszczeniu, czy nieautoryzowanym rozmowom. Umowa podobnie jak w poprzednich ofertach zawierana jest na okres jednego miesiąca i automatycznie przedłuża się do czasu jej zakończenia, bądź wypowiedzenia przez Ciebie. Komórkę możesz ubezpieczyć w jednym z trzech wariantów: STANDARD z sumą ubezpieczenie równą 1000 zł i z miesięczną składką na poziomie 11,99zł, KOMFORT z sumą ubezpieczenia równą 2 500 zł i z miesięczną składką 19,99zł oraz w wariancie PREMIUM z sumą ubezpieczenia równą 5 000 zł i z miesięczną składką równą 29,99 zł. Tak samo jak w przypadku ubezpieczeń proponowanych przez operatorów suma ubezpieczenia pomniejszona jest o kwotę wypłaconego odszkodowania.

 

Co różni ofertę mBanku od ofert ubezpieczeniowych proponowanych przez operatów?

Oferta ta dostępna jest tylko dla klientów banku. Allianz za pośrednictwem, którego mBank ubezpiecza sprzęt elektroniczny obejmie swoją ochroną sprzęty zakupione (nowe) nie wcześniej niż 8 miesięcy przed przystąpieniem do ubezpieczenia. W ubezpieczeniu uwzględniona jest również franszyza redukcyjna, czyli Twój udział własny w szkodzie.  Przy kradzieży z włamaniem lub upadku sprzętu wynosi on 10%, a 50% w następstwie napadu ulicznego. Udział własny nie ma zastosowania podczas pożaru, uderzenia pioruna czy eksplozji. Odszkodowanie nie będzie wypłacone w przypadku, kiedy telefon zostanie uszkodzony przez Twojego zwierzaka.

 

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego Mobileo w Paribas Bank Polska SA

Ofertę ubezpieczenia przenośnego sprzętu elektronicznego proponuje również swoim klientom Paribas Bank Polska SA. Zakres ubezpieczenia obejmuje utratę sprzętu w przypadku kradzieży, uszkodzenia jak też nieuprawnionego użycia karty SIM do kwoty 1000 zł. Klienci banku swój telefon mogą ubezpieczyć na kwotę 6 000 zł. przy miesięcznej składce w wysokości 29 zł. Suma ubezpieczenia podobnie jak w mBanku ulega pomniejszeniu przy wypłacie odszkodowania. Klienci muszą pamiętać również o szkodzie minimalnej, do której ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania (100 zł).

 

Czy możliwe jest ubezpieczenie komórki u tradycyjnego ubezpieczyciela?

Ubezpieczenie przenośnego sprzętu elektronicznego u tradycyjnego ubezpieczyciela, – jeśli nie jesteś klientem korporacyjnym – jest prawie niemożliwe. Z obawy przed licznymi nadużyciami ze strony swoich klientów ubezpieczyciele starają się unikać składania takich ofert, ograniczając się do koniecznego minimum np. rozszerzania ubezpieczenia podróżnego o omawianą przez nas opcję.

 

Które z ubezpieczeń telefonów na polskim rynku jest najatrakcyjniejsze?

Każdy operator telefonii komórkowej proponuje swoim klientom dodatkowe ubezpieczenie nowo nabytego aparatu. Czy jest ona atrakcyjne? To zależy, czego szukasz. Jedno musisz pamiętać – żadne ubezpieczenie nie uchroni Cię przed zwykłym zgubieniem komórki, z czym spotykamy się najczęściej.

 

Podsumowanie

 • Każdy operator telefonii komórkowej proponuje swoim klientom dodatkowe ubezpieczenie nowo nabytego aparatu telefonicznego.
 • Cena ubezpieczenia uzależniona jest od wartości telefonu oraz wariantu wybranej ochrony
 • Telefon komórkowy możemy ubezpieczyć od mechanicznego uszkodzenia, kradzieży czy zalania
 • Żadne ubezpieczenie nie chroni przed zgubieniem aparatu telefonicznego
 • Rozliczenie szkody zawsze odbywa się bezgotówkowo
 • Ubezpieczenie telefonów komórkowych proponują swoim klientom niektóre banki
 • Tradycyjni ubezpieczyciele unikają ubezpieczenia ruchomego sprzętu elektronicznego

 

 

Podane w artykule opłaty mogły ulec zmianie. 

 

 

 


 

Copyright by Wikryst

WIKRYST Katarzyna Jaworska
ul. Jana Pawła II 44, 06-100 Pułtusk
NIP: 568 142 65 23, REGON 146900644