UBEZPIECZENIA WIENER

O Towarzystwie

Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń SA to firma, która powstała z przekształcenia Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń - obecnego na polskim rynku od ponad 20 lat. Należy do Grupy Gothaer - jednego z największych i najstarszych ubezpieczycieli w Niemczech. Grupa obsługuje obecnie ponad 3,5 miliona klientów, osiąga przychód ze składki brutto na poziomie ponad 4 miliardów euro. Gothaer TU przygotowało i wdraża strategię, która zakłada zrównoważony rozwój Spółki na polskim rynku w oparciu o dwa równoważne filary: klientów indywidualnych i klientów korporacyjnych. Zgodnie z założeniami strategii, Gothaer TU SA kontynuuje działalność w dotychczasowych obszarach, sukcesywnie modernizując swoje usługi na bazie niemieckiego know-how i dostosowując je do potrzeb polskich klientów. W 2012 r. zostały wdrożone m.in. uproszczone, bardziej przyjazne warianty najważniejszych produktów detalicznych oraz uruchomiono możliwość likwidacji szkód i zakupu wybranych produktów online. Szeroka oferta ochrony obejmuje ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe i osobowe.

Produkty dla klientów indywidualnych

Firma oferuje Klientom indywidualnym pełen wachlarz ubezpieczeń komunikacyjnych, osobowych i majątkowych. To, co wyróżnia produkty Gothaer, to ich prosta konstrukcja oparta o rzeczywiste potrzeby Klientów. Każdy produkt jest dostępny w kilku wariantach, odpowiadających różnym sytuacjom życiowym (np. ubezpieczenie mieszkania dla wynajmujących). Klient może z łatwością wybrać wariant odpowiadający jego aktualnym potrzebom i uzupełnić o klauzule dodatkowe.
 
Gothaer klientom indywidualnym oferuje:
 • Ubezpieczenia komunikacyjne,
 • Ubezpieczenie domów i mieszkań,
 • Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków,
 • Ubezpieczenie turystyczne,
 • Ubezpieczenie rolne.

Produkty dla firm

Szczególną uwagę Gothaer poświęca małym i średnim przedsiębiorstwom z branży budowlanej, produkcyjnej, handlowej i usługowej, a także osobom wykonującym wolne zawody (doradcy podatkowi, architekci, itp.). Specjalizuje się również w ubezpieczeniach dla przedsiębiorstw, powiązanych z kapitałem zagranicznym oraz z sektora energetyki odnawialnej. Profesjonalną i szybką obsługę zapewnia zespół ekspertów zatrudnionych w największych ośrodkach w Polsce, tj. w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Regionalna struktura sprzedaży ułatwia kontakt ze specjalistami Gothaer z każdego miejsca w Polsce. Aby zapewnić jeszcze lepszą obsługę Klienta, Gothaer wyodrębnił specjalistyczny dział likwidacji szkód korporacyjnych.
 
Gothaer Oferuje następujące ubezpieczenia dla firm:
 • Ubezpieczenia majątkowe i techniczne,
 • Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej i ochrony prawnej,
 • Ubezpieczenia transportowe,
 • Ubezpieczenia osobowe NNW,
 • Ubezpieczenia flot komunikacyjnych,
 • Ubezpieczenia finansowe,
 • Ubezpieczenia dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
 
Gothaer tworzy również programy branżowe, dostosowując ofertę do potrzeb poszczególnych grup Klientów, np. myśliwych.

 

Copyright by Wikryst

WIKRYST Katarzyna Jaworska

e-mail: wikryst@interia.pl
ul. Jana Pawła II 44, 06-100 Pułtusk
NIP: 568 142 65 23, REGON 146900644